fbpx

מה ההבדל בין אפליקציה לבין אתר אפליקציה מותאם לנייד?

אז מה זו אפליקציה לנייד ומה זה אתר אפליקציה?

ישנה תפיסה נפוצה יחסית שאפליקציות מובייל ואתר אפליקציה מותאם למוביייל הן אותו הדבר, אבל למעשה זה לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת. לא רק בצורה שהם מיועדים למשתמש, אלא גם באופן הפיתוח והפריסה, ולכן חשוב לא להתבלבל – יש לא מעט הבדל בין אפליקציה לנייד לאתר אפליקצייה באינטרנט מותאם מובייל.

קודם כל, חשוב להבחין בין אתרי אפליקציות אינטרנט מותאמים לנייד ואתרים רגילים. אז מה זה אתר אפליקציית אינטרנט? במילים פשוטות, זהו אתר שמעוצב בצורה מגניבה וזורמת ומגיב ספציפית לצפייה בסמארטפון.

ישנם סוגים רבים ושונים של אתרים בחוץ, חלקם סטטיים ולעתים רחוקות מתעדכנים, בעוד שאחרים מגיבים ובעלי אינטראקטיביות רבה. אפליקציות אינטרנט מתפקדות כמו אפליקציות להורדה, אבל פועלות דרך הדפדפן בנייד שלכם. 

אז מה ההבדל בין אפליקציה לנייד לאפליקציית אינטרנט? בואו נבחן את זה.

אפליקציות לנייד לעומת אפליקציות אינטרנט

אפליקציות מקוריות לנייד בנויות עבור פלטפורמה ספציפית, כגון iOS עבור ה-Apple iPhone או Android עבור מכשיר סמסונג. הם מורידים ומותקנים דרך חנות אפליקציות ויש להם גישה למשאבי מערכת, כגון GPS ופונקציית המצלמה. אפליקציות לנייד פועלות ופועלות על המכשיר עצמו. Snapchat, Instagram, Google Maps ו-Facebook Messenger הם כמה דוגמאות לאפליקציות פופולריות לנייד.

אפליקציות אינטרנט, לעומת זאת, נגישות דרך דפדפן האינטרנט ויתאימו לאיזה מכשיר שבו אתם צופים בהן. הם אינם מקוריות למערכת מסוימת, ואין צורך להורידן או להתקין אותן. בשל האופי הרספונסיבי שלהן, הם אכן נראות ומתפקדות הרבה כמו אפליקציות מובייל – וכאן נוצר הבלבול.

אפשר לקחת לדוגמא את האפליקציה המקורית של Yelp לעומת אפליקציית האינטרנט Yelp.com. אם תתקינו את אפליקציית Yelp בנייד שלכם ואז תיגשו ל-Yelp.com דרך הדפדפן בטלפון, תבחינו שאפליקציית האינטרנט נבנתה להיראות ולהרגיש כמו האפליקציה המקורית לנייד: היא הופכת את סרגל הדפדפן לאדום, וכאשר אתם גוללים מטה, נועלת את סרגל החיפוש במקום. בעוד שהעיצובים דומים ועוקבים אחר אותם גופנים וערכת צבעים, אלה בעצם שני מוצרים שונים.

אפליקציות אינטרנט זקוקות לחיבור אינטרנט פעיל כדי לפעול, בעוד שאפליקציות לנייד עשויות לעבוד במצב לא מקוון. לאפליקציות לנייד יש את היתרון שהן מהירות ויעילות יותר, אך הן דורשות מהמשתמש להוריד עדכונים באופן קבוע. אפליקציות אינטרנט יתעדכנו בעצמן.

מעל לכל, ההבדל בין אפליקציה לנייד לאפליקציית אינטרנט הוא שהן מעוצבות ונבנות בצורה שונה מאוד. כדי לראות את הניגוד בין השניים, עוזר להבין איך כל אחת מהן מפותחת ונבנית.

איך בנויות אפליקציות לנייד?

אפליקציות נייד יקרות יותר לפיתוח מאפליקציות אינטרנט, ומכיוון שהן ספציפיות לפלטפורמה, השקת אפליקציה על פני פלטפורמות שונות פחות או יותר אומר להתחיל מאפס מבחינת עיצוב ופיתוח. עם זאת, הן הרבה יותר מהירות, ונוטות להיות מתקדמות יותר מבחינת פיצ'רים ופונקציונליות.

אפליקציות מקוריות לנייד נבנות באמצעות שפות תכנות ספציפיות וסביבות פיתוח משולבות (IDE), בהתאם לפלטפורמה המיועדת. מכשירי אפל פועלים על מערכת ההפעלה המקורית של iOS, כך שאפליקציות אפל נבנות באמצעות Objective-C או Swift , ו- Xcode IDE . אפליקציות מקוריות לאנדרואיד נכתבות ב-Java ונבנות בדרך כלל באמצעות Android Studio או Eclipse IDE .

אפל וגוגל מספקות גם כלי פיתוח משלהן, רכיבי ממשק וערכות פיתוח תוכנה (SDK) שבהם מפתחים יכולים להשתמש כדי לבנות אפליקציות מקוריות לנייד.

איך בנויים אתרי אפליקציות?

אפליקציות אינטרנט נוטות להיבנות באמצעות JavaScript , CSS , HTML ו- Python . בניגוד לאפליקציות לנייד, אין ערכת פיתוח תוכנה סטנדרטית לבניית אפליקציות אינטרנט. עם זאת, למפתחים יש גישה לתבניות מסוימות. בהשוואה לאפליקציות לנייד, אפליקציות אינטרנט הן בדרך כלל מהירות וקלות יותר לבנייה- אבל הן הרבה יותר פשוטות מבחינת תכונות.

אתרי אפליקציות פרוגרסיביות: הטוב משניהם?

לאור המגמות האחרונות בפיתוח אתרים , כדאי גם להיות מודעים לאפליקציות אינטרנט מתקדמות. בעוד שאפליקציות אינטרנט סטנדרטיות חסרות חלק מהפונקציונליות שאפליקציות לנייד יכולות להציע, אפליקציות אינטרנט מתקדמות נופלות איפשהו באמצע.

בניגוד לאפליקציות אינטרנט רגילות (ויותר כמו אפליקציות מקוריות לנייד), אפליקציות אינטרנט פרוגרסיביות מסוגלות לעבוד במצב לא מקוון, ולהיטען במהירות רבה. הדבר נובע בעיקר מההתקדמות בתחכום של הדפדפן המודרני: הודות לתכונת Application Cache, אתרים יכולים כעת לאחסן כמויות גדולות של נתונים במצב לא מקוון.

לכן ניתן להשתמש באפליקציות אינטרנט פרוגרסיביות ללא חיבור לאינטרנט, מה שמעניק להן כמה פונקציות טיפוסיות של אפליקציות מקומיות לנייד, כגון הודעות דחיפה, לכידת וידאו ושמע מקוריים, והפעלת וידאו מקורית.

בדיוק כמו אפליקציות אינטרנט רגילות, אפליקציות אינטרנט פרוגרסיביות אינן דורשות הורדה או התקנה. במובנים רבים, נראה שהם מציעים את הטוב משני העולמות. כפי שמתאר אותם אלכס ראסל, שהמציא את המונח: PWAs הם "חוויות אינטרנט מגיבות, בלתי תלויות בקישוריות, דמויות אפליקציה, חדשניות, בטוחות, ניתנות לגילוי, ניתנות להפעלה מחדש, ניתנות להתקנה וניתנות לקישור".

ההבדל בין אפליקציה לנייד לאפליקציית אינטרנט: יתרונות וחסרונות

עכשיו אחרי שאנו יודעים את ההבדלים הבסיסיים בין אפליקציות לנייד
ואינטרנט, אפשר לסכם את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן:

אפליקציות מקוריות לנייד

יתרונות:

 • מהירה יותר מאפליקציות אינטרנט
 • פונקציונליות רבה יותר מכיוון שיש להן גישה למשאבי מערכת
 • יכולה לעבוד במצב לא מקוון
 • בטוחה ומאובטחת – אפליקציות מקוריות חייבות לקבל תחילה אישור מחנות האפליקציות
 • קלה יותר לבנייה בשל הזמינות של כלי מפתחים, רכיבי ממשק ו-SDKs

חסרונות:

 • יקרה יותר לבנייה מאשר אפליקציות אינטרנט
 • תאימות לפלטפורמות שונות (כלומר iOS ואנדרואיד) פירושה בדרך כלל עיצוב ובניית האפליקציה מאפס
 • יקרה לתחזוקה ולעדכון
 • יתכן ויהיה קשה לקבל אישור החנות האפליקציות עבור אפליקציה מקורית

אפליקציות אינטרנט מותאמת לנייד

יתרונות:

 • אין צורך להוריד או להתקין – אפליקציות אינטרנט פועלות בדפדפן
 • קלות לתחזוקה – יש להן בסיס קוד משותף ללא קשר לפלטפורמה הניידת
 • יעדכנו את עצמן
 • בנייה מהירה וקלה יותר מאפליקציות לנייד
 • אין צורך באישור חנות אפליקציות, כך שניתן להפעיל אותן במהירות

חסרונות:

 • אינה עובדת במצב לא מקוון
 • איטית יותר מאפליקציות מקוריות לנייד, ופחות מתקדמות מבחינת תכונות
 • ייתכן שלא ניתן לגלות אותן כמו אפליקציות לנייד מכיוון שהן אינן רשומות במסד נתונים ספציפי, כגון חנות האפליקציות
 • איכות ואבטחה לא תמיד מובטחות – אפליקציות אינטרנט אינן צריכות להיות מאושרות על ידי חנות האפליקציות

מעוניינים בפרטים נוספים ?
השאירו לנו פרטים

מה הלאה?

אז עכשיו אתם יודעים מהי אפליקציית אינטרנט, מהי אפליקציה לנייד, ואת ההבדלים העיקריים בין השניים. בנוסף, כעת אתם יכולים להעריך את נקודות החוזקה והחולשות של כל אחת מהן, ולבחור מה מתאים ונכון יותר עבורכם והעסק שלכם.

סטודיו BEE1

תוספים שפיתחנו לניהול קל של העסק

תוסף קומקס וורדפרס
Comax api

קומקס שופיפיי ממשק סנכרון

ממשק קומקס שופיפיי Comax Shopify API App integration אפליקציה לסנכרון קטלוג והזמנות לקופות קומקס Facebook ...
לכל הפרטים
Security

אבטחת אתר וורדפרס – עשה זאת בעצמך 2023

אבטחת אתרי וורדפרס הינה חשובה ביותר לשמירה על האתר ועל התוכן שצברתם. 1.6 מיליון אתרי וורדפרס ...
לכל הפרטים
Shopify

וורדפרס ושופיפיי גב אל גב – יתרונות וחסרונות 2023

כשחושבים על הקמת חנות אינטרנטית חדשה בוחנים בד"כ את כל הפלטפורמות המובילות והנפוצות כיום.  שתיים ...
לכל הפרטים
x
יש לך שאלה?

יצירת קשר

Scroll to Top
דילוג לתוכן